Blood Addiction
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A Forum for all Vampires!
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Любими вампирски автори

Go down 
АвторСъобщение
Роуз Хатауей
Runaway
Роуз Хатауей


Female Taurus Pig
Брой мнения : 126
Birthday : 16.05.1911
Join date : 01.04.2010
Age : 112

Любими вампирски автори Empty
ПисанеЗаглавие: Любими вампирски автори   Любими вампирски автори I_icon_minitimeЧет Апр 08, 2010 11:43 pm




Любими вампирски автори 6a010536b2044c970b011571124f44970c-800wi


Ан Райс



Историята на Ан Райс в години

1941 - на 4 октомври в Ню Орлеанс се ражда Ховард Ален О’Брайън (Ан Райс);
1957 - семейството й се премества в Ричардсън, Тексас; в горните класове на училището се запознава с Стан Райс, своят бъдещ съпруг;
1959 - Ан завършва училище
1961 - Ан се жени за Стан Райс
1964 - преместват се в Сан Франциско
1966 - ражда им се дъщеря Мишел
1969 - Райс се преместват в Бъркли
1972 - петгодишната Мишел умира от левкимия
1973 - за пет седмици Ан написва “Интервю с вампир”
1974 - на писателска конференция Ан се запознава с литературната агентка Филис Сидел, която продава правата за побликуване на книгата на издателство “Knopf”
1976 - романът е побликуван, но критиката го посреща с нееднозначна реакция
1978 - ражда се синът на Ан и Стан - Кристофър
1979 - излиза “Денят на Вси Светий” (Feast of all Saints)
1982 - побликувани са “Вик в небесата” (Cry to Heaven) и разказът “Властелинът Ремплинг-Гейт”
1983 - “Покоряването на Спящата красавица” е побликуван под псевдонима А. Н. Роклор
1984 - излиза “Наказанието на красавицата”
1985 - “Излизане от Едем” под псевдоним Ан Ремплинг, “Освобождаването на красавицата” под псевдонима А. Н. Роклор и “Вампирът Лестат”
1986 - като Ан Ремплинг побликува романа “Белинда”
1988 - излиза “Кралицата на Прокълнатите”
1989 - Райс се премества в Ню Орлеанс. Излиза “”Мумията или Рамзес Прокълнатия”
1990 - “Часът на вещиците”/The witching hour (поредицата “Вещиците от рода Мейфеър”)
1992 - “Похитителят на тела” (“Вампирски хроники”)
1993 - “Лешър” (“Вещиците от рода Мейфеър”)
1994 - “Талтос” - (“Вещиците от рода Мейфеър”). През октомври излиза филмът по “Излизане от Едем”, а през ноември - филмът по “Интервю с вампир”
1995 - “Мемнок дяволът” (“Вампирски хроники”)
1996 - “The servant of the Bones”
1997 - “Цигулката” (Violin)
1998 - “Кутията на Пандора” и “Вампирът Арман” (“Вампирски хроники”)
1999 - “Вампирът Витторио” (“Вампирски хроники”)
2000 - “Мерик” (“Вампирски хроники”)
2001, октомври - “Злато и кръв: вампирът Мариус” (“Вампирски хроники”)
2002 - “Фермата Блекууд” (“Вампирски хроники”)
2002, декември - умира мъжа на Ан Райс Стан.


Из интервюта на Ан Райс:

“... Смятам, че Доброто е по-малко увлекателно от Злото. И на мен ми ет рудно да чета книга, ако авторът й не изпитва състрадание нито към човечеството, нито към своите персонажи. Например сега чета “Привидения в къщата на хълма” от Ширли Джаксън и ми е трудно да разбера отношението й към персонажите, тъй като не виждам тя да изпитва любов към своите герои. Така или иначе, сама съм си виновна, че прекалено обичам героите си и винаги придавам голямо значение на борбата между Доброто и Злото. Възхищава ме самият факт на нашата човешка нееднозначност. Факт е, че в света съществуват съвсем малко наистина лоши хора, а истински лошите хора са много скучни. Виж за тях аз не бих писала.”
“... Непрекъснато се занимавам с изследователска работа. На практика е невъзможно да се каже колко време отива за работата над един роман. Ето например за краткия роман “Арман” аз изгубих огромно количество време за изучаване на въпроси, свързани с облеклото и платовете, защото Арман е от тези, които придават голямо значение на такива неща. Той е от Венеция, а в тези времена дантелите, кадифето и коприната са се смятали за необичайно ценни тъкани и тъкаческото майсторство в Италия е било в подем. А за романа “Мемнок дяволът” ми трябваха петгодишни изследвания, но пък за тези пет години едновременно с четенето на книги за Стария и Новия завет и християнската митология, аз написах и други романи.”
“... Ню Орлеанс - това е раят. Едно от най-прекрасните места на света, навсякъде зеленина. Накъдето и да погледнеш - навсякъде красота. Не си представям дома си на друго място... Искам да пътешествам, искам да обиколя целия свят. За последните година и половина бях и в Йерусалим, и в Италия, и в Бразилия, но не мога да не се връщам у дома, в Ню Орлеанс.”
Върнете се в началото Go down
Роуз Хатауей
Runaway
Роуз Хатауей


Female Taurus Pig
Брой мнения : 126
Birthday : 16.05.1911
Join date : 01.04.2010
Age : 112

Любими вампирски автори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими вампирски автори   Любими вампирски автори I_icon_minitimeЧет Апр 08, 2010 11:45 pm


Любими вампирски автори Bram_stoker_bio_photo23



Брам Стокър



Брам Стокър е роден в Дъблин. Трето дете в семейството на скромен държавен служител, той дълго време не може да ходи, заради болест. Но с течение на времето болестта отстъпва и той отива в “Тринити Колидж” и го завършва с пълно отличие. Стокър се е прославил и като лекоатлет и великолепен футболист.
Активно е участвал в работата на “Философското общество” и бързо станал негов председател. Въпреки успехите в учението, следвайки примера на баща си, Стокър почти десет години работи в резиденцията на вицекраля. Впрочем това не попречило на него, страстният театрал, регулярно да печата рецензии в дъблинският вестник “Evening Mail”, въпреки че вестникарският му труд не бил заплащан. Едновременно с това пишел и кратки разкази.
През 1878 година актьорът Хенри Ирвинг му предлага да стане директор на театъра. През същата година той и жена му се преместват в Лондон.
Стокър е автор на множество книги и е работил в най-различни жанрове. След първия си роман “Задълженията на дребните чиновници в Ирландия” (1879) е печатал многочислени книги, в това число и за деца. Въпреки успеха на някои от тях, например “Тайната на морето” (1902), “Лични спомени за Хенри Ирвинг” (1906), “Лейди в саваната” (1909) и др., те на практика са забравени. Безсмъртен е само романа “Дракула”.
“Дракула” над който той работил седем години, бил побликуван 1897 година. Тази книга - съвсем не първото повествование за вампири - е станала истинска класика в жанра и е причина за началото на силен интерес към вампирската тематика, който не е утихнал и до ден днешен. На основата на различни митове Стокър е успял да създаде свой нов, необичайно красив свят, простиращ се от Средните векове до наши дни, от загадъчната Трансилвания до уютния Лондон. И най-главното: да създаде нов митичен герой. Герой на всички времена.
Брам Стокър умира в Лондон на 20 април 1912 година, оставяйки син Ноел и жена знаменитата ирландска красавица Флоранс Болкам, на която и Оскар Уайлд е предлагал женитба.
Върнете се в началото Go down
 
Любими вампирски автори
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Интересни вампирски факти

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Blood Addiction :: Вампирите :: Литература-
Идете на: