Blood Addiction
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A Forum for all Vampires!
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Вампири в България?

Go down 
+4
Twilight
VALDEMAR
Drieykora
Роуз Хатауей
8 posters
АвторСъобщение
Роуз Хатауей
Runaway
Роуз Хатауей


Female Taurus Pig
Брой мнения : 126
Birthday : 16.05.1911
Join date : 01.04.2010
Age : 112

Вампири в България? Empty
ПисанеЗаглавие: Вампири в България?   Вампири в България? I_icon_minitimeЧет Апр 01, 2010 10:11 pm


Вампири в България?







Това е една малка част от тема, която искам да започна да пиша и винаги е предизвиквала интерес не само за последователите на окултизма, а за всички като цяло. Темата за вампиризма. Ще си кажете – какво има да се каже още? Всичко вече е открито и дори е в Интернет! Да, ама не точно, за вапирите може да се говори още много, проблемът е, че се тъпче само на едно и също място.
Какво си представя човек като чуе думата вампир? Луд мускулест тип като “Блейд”, който върти меч и трепе събратя наред? Секси синеока мацка като Селин от “Underworld”, която се влюбва в противоположния пол (буквално) и пак трепе наред или аристократични мъжаги като Луи и Лестат от “Интервю с вампир”.
Всъщност никой не знае, може би всичко зависи от годините, все пак и вампирите се влияят от времето и пространството, и те са подвластни на промените на вековете. Може би това е същината на проблема, но това ще е тема на друга история.
Нека забравим обяснението на Леви за “Трансмутациите” и да приемем официалното твърдение, общоприето за вампирите. А именно, че тях ги има и са прокълнати заради едно или друго, души, обречени на самота, страх и вечен глад за кръвта на другите. А под другите влиза и семейство и приятели.
Кои са най-култовите вампири в историята? Дракула (Брам Стокър), Байрон (Вампирът – Том Холанд), графиня Батори (легенди). И трите фигури са заслужили по един или друг начин догмата “Вампир”, било с жестокост, сатанизъм или разврат. Но забелязвате ли една малка подробност? И трите фигури са стъпвали на родна българска земя. За Батори нямам точни доказателства, но Дракула е гонил османците до Варна и дори според легенди е оставил потомци тук. Според други легенди е сътворил църква в покрайнините на Варна, в която е зазидал някаква тайна, но е факт, че Варна напоследък е окултната столица на страната.
Лорд Байрон е обикалял Европа в търсене на вдъхновение, сила, отговори, а защо не и жертви. Говори се, че негови седалища са Италия (Венеция), Англия (Лондон) и Гърция, където намира “смъртта” си. Той все пак е идвал в България.
И накрая излиза това, че сме посетени от едни от най-влиятелните фигури на мрака, а в нашата малка компактна страна няма нито един подаден сигнал за прояви на вампиризъм. Това ми се стори крайно странно и невъзможно, вярно е, че нашите медии се интересуват от Холивудските и ВИП събития повече от самия Холивуд дори. Иначе как ще ми обясните, че телевизия като CNN показа кадри на НЛО, което прелита докато новият президент на САЩ – Обама дава своята клетва, а ние тук май го пропуснахме. Но мисля, че е крайно време да се погледне и в друга посока. Затова се допитах до Интернет, за да проверя за някакви съобщения за нападение или поне изяви на вампири на наша територия. Нямаше! Тогава се допитах до нашия учтив (но докога ли?) администратор (става дума за BgPentagram - бел. на администратора ), дали няма да е наясно къде има вампири. И той ми даде сайта на данъчното. Обясних, че съм сериозна и чак тогава получих задоволителен отговор. Да кажеш, че си видяла вампир е даже по-зле от това да кажеш, че са те отвлекли извънземни, защото второто поне се води за модерно напоследък. Има няколко неща, които не може да се пропуснат. Първото е, че не всеки, който знае за някакви изяви на тези същества, ще седне моментално да го напише в някой форум. Второто е, че може и сам да не си повярва или просто да го пренебрегне като някакво странно събитие.
В древността се е говорело изключително много за вампирите и странното е, че има и доказателства за всичко това. Прочетете дисертацията на Calmet по темата. А и Трансилвания е треперела в действителност от яростта на своя Бог.
И ние сме пак назад. В България се е вярвало главно в три вида вампири. Първите са се хранели с торта на животните през нощта. Вторите са се наричали Дермини и са причаквали своите жертви в мелници и мазета. Третите са се появявали само по Коледа и се е считало, че това е духът на закланото прасе, някъде се казва и че това са таласъми. Като цяло това е вампирската история с нас. На мен това не ми беше достатъчно и реших да мина към някой изпитан вече метод. Разпитах баба ми дали не е чувала някаква легенда за вампирите и ето какво ми каза тя.
Когато е била малко момиче останала вечерта сама в къщата. Родителите и се прибирали по тъмно от полето, но този път баща й влязъл уплашен и блед. Взел пушката и излязъл, без да каже нито дума. След малко майка й влязла и запалила кандилата, хванала я за ръката и й казали да се молят за здраве и дълъг живот. След малко и баща й се прибрал, но никой не й дал никакво обяснение. Минали няколко години и тя пораснала, но не забравила историята, тогава разпитала майка си и ето какво било станало. Когато се прибирали от полето, видели на средата на пътя съборена коза и над нея бил надвесен човек, който я е бил захапал за врата. Погледнал към тях и в тъмнината очите му светнали като на котка. Скочил изведнъж и побягнал към гората.
Познавам баба си много добре и много се обичаме, тя не обича да си прави шеги особено с подобни истории, защото е дълбоко вярващ християнин. Така, че аз приемам историята за вярна. Поразпитах доста хора още и попаднах на други подобни истории. В нашата малка страна има някаква тайнствена сила и тя не се крие в “готически” облечените момиченца, които не знаят за какво да се борят, но са най-готините. Нито във фалшивите “вампири”, които пият кръв и казват, че са вампири, но ще са първите умрели от заразена кръв вампири. Дано нямате нищо против да кажа думата “фейкове”. Ще се опитам да намеря някаква истина и да ви я представя така, че казвам край на 1-ва част!



Върнете се в началото Go down
Drieykora

Drieykora


Female Taurus Брой мнения : 2
Birthday : 13.05.1900
Join date : 10.03.2011
Age : 123

Вампири в България? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири в България?   Вампири в България? I_icon_minitimeПет Мар 11, 2011 5:06 am

Интригуващо, изключително при това.
Разочарована съм само от липсата на продължението, но погледнато реално, щом източникът е "закрит"...
Върнете се в началото Go down
http://ekaterinaes.blogspot.com/
VALDEMAR

VALDEMAR


Брой мнения : 1
Join date : 09.04.2011

Вампири в България? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири в България?   Вампири в България? I_icon_minitimeСъб Апр 09, 2011 8:07 am

Интересна тема! Не знаех , че и Баирон е смятан за вампир. Тои наистина е бил странен тип. Колкото до вампирските нападения у нас (а и навсякаде другаде по света),те наистина са тема табу! Трудно е да се намери информация за нея!Има една теория според която самите жертви на вампирите не знаят какво се е случил с тях.
Върнете се в началото Go down
Twilight




Брой мнения : 1
Join date : 04.07.2011

Вампири в България? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири в България?   Вампири в България? I_icon_minitimeПон Юли 04, 2011 2:50 am

Незнам но аз вярвам в ВАМПИРИ !!!
Върнете се в началото Go down
gothic

gothic


Брой мнения : 1
Join date : 17.07.2011

Вампири в България? Empty
ПисанеЗаглавие: Естествено, че ги има   Вампири в България? I_icon_minitimeНед Юли 17, 2011 5:30 am

АЗ ВЯРВАМ, че има вампири навсякъде. Просто имам доказателства (нищо не обичайно няколко историйки подобни на тази по-горе) това ми стига.
Върнете се в началото Go down
Drieykora

Drieykora


Female Taurus Брой мнения : 2
Birthday : 13.05.1900
Join date : 10.03.2011
Age : 123

Вампири в България? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири в България?   Вампири в България? I_icon_minitimeПон Юли 18, 2011 5:51 am

gothic написа:
АЗ ВЯРВАМ, че има вампири навсякъде. Просто имам доказателства (нищо не обичайно няколко историйки подобни на тази по-горе) това ми стига.


@ мога ли да те помоля да споделиш в някоя от темите или в своя собствена тези историйки?
Благодаря : )
Върнете се в началото Go down
http://ekaterinaes.blogspot.com/
nqkoq




Брой мнения : 1
Join date : 20.05.2012

Вампири в България? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири в България?   Вампири в България? I_icon_minitimeНед Май 20, 2012 6:33 pm

hora zabavni ste nqma nujda da ni tursite nie sme navsqkade okolo vas,nikoga nqma da se pokajem,horata sa tolkova ograni4eni 4e ako razberat ne6to podobno nai-mnogo da ni napravqt na opitni mi6ki,nie ne sme malko,samo v pleven sme okolo 70-80 v semeistvoto ni.tova sa pulnite gluposti ne sme bezsmurtni Very Happy dori mojem da se izlagame na slunce.Nqma nujda da tursite istinata,istinata e 4e vie nikoga nqma da nay4ite istinata! Smile
Върнете се в началото Go down
mirela




Брой мнения : 1
Join date : 29.03.2013

Вампири в България? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири в България?   Вампири в България? I_icon_minitimeПет Мар 29, 2013 10:54 pm

Много се радвам,че си публикувала тази информация....И аз имам една приятелка,на която баба й й разправяла истории и то не само за вампири ами и за извънземните...Не бива да се съмняваме с съществуването на тези същества...
Върнете се в началото Go down
manuelkaa_




Брой мнения : 1
Join date : 11.10.2013

Вампири в България? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири в България?   Вампири в България? I_icon_minitimeПет Окт 11, 2013 11:17 pm

nqkoq написа:
hora zabavni ste nqma nujda da ni tursite nie sme navsqkade okolo vas,nikoga nqma da se pokajem,horata sa tolkova ograni4eni 4e ako razberat ne6to podobno nai-mnogo da ni napravqt na opitni mi6ki,nie ne sme malko,samo v pleven sme okolo 70-80 v semeistvoto ni.tova sa pulnite gluposti ne sme bezsmurtni :Ddori mojem da se izlagame na slunce.Nqma nujda da tursite istinata,istinata e 4e vie nikoga nqma da nay4ite istinata! Smile
xaxa dosta zabaven komentar Very Happy ti za vampir li se vze spri se malko s filmite Very Happy:D:D
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Вампири в България? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири в България?   Вампири в България? I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Вампири в България?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» вампири и кръв
» Китайски вампири
» Индийски вампири
» Котки вампири
» Видове вампири

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Blood Addiction :: Вампирите :: Вампири в България-
Идете на: